پنجشنبه 3 بهمن 1398 - 28 جمادى الأولى 1441 - 23 ژانویه 2020
 سایت های مرتبط
آمار سايت
امروز : 17
ديروز : 80
ماه : 313
حجه الاسلام امیری:هجمه های فرهنگی غرب برای تضعیف ارزش ها و باورهای اسلامی در جامعه اسلامی و در عصر ح
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مراغه در این جلسه شورای آموزش وپرورش مراغه گفت: هجمه های فرهنگی غرب برای تضعیف ارزش ها و باورهای اسلامی در جامعه اسلامی و در عصر حاضر بی سابقه و خطرناک است.
حجت الاسلام علی امیری افزود: متاسفانه در خانواده ها به نیازهای جسمی و مادی بیشتر از نیازهای روحی و روانی فرزندان توجه شده و این امر عاملی در بروز برخی مشکلات فرهنگی و اجتماعی در سال های آینده می شود.
وی ادامه داد: اداره تبلیغات اسلامی در طول سال تحصیلی در راستای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی و فرهنگی، 315 گفتمان فرهنگی برای دانش آموزان و اولیای آنان در مدارس این شهرستان اجرا کرده است.
وی اضافه کرد: بیشتر این کلاس های آموزشی برای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف و توسط کارشناسان فرهنگی و اجتماعی برگزار شده و تاثیرات مناسبی در این خصوص داشته است
مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این جلسه گفت: آسیب های اجتماعی به عنوان معضلی فرهنگی در جامعه فراتر از ظرفیت دستگاه ها بوده و رفع آن نیازمند عزم و همت عمومی مردم و مسئولان است.
جلیل اسلامی افزود: اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان در مدارس این شهرستان در قالب آموزش خانواده ها و مشاوره های اجتماعی در طول سال تحصیلی اجرا می شود.
وی ادامه داد: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و برگزارثی اردوهای تربیتی در کنار تعامل سازنده با اولیای دانش آموزان نقش موثری در ایجاد محیط بانشاط و نیز دور کردن دانش اموزان از آسیب های اجتماعی و جلب آنان به سوی برنامه های فرهنگی است.
وی اضافه کرد: برگزاری کلاس های پیشگیری از آسیب های اجتماعی و شناسایی دانش آموزان در معرض خطرات و آسیب های اجتماعی از جمله رویکردهای اساسی این اداره در مقابله با هجمه های فرهنگی در جامعه و در بین دانش آموزان است.
نوشته شده در   چهارشنبه 16 فروردين 1396  ساعت  13   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مراغه
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید