پنجشنبه 3 بهمن 1398 - 28 جمادى الأولى 1441 - 23 ژانویه 2020
 سایت های مرتبط
آمار سايت
امروز : 23
ديروز : 80
ماه : 319
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: نامزدها برای پیشبرد اهداف خود نظام را تخریب نکنند/ در مسئله انتخابات هیچ دخال

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی اظهار کرد: ممکن است کسی تمام نیروی خود را برای رسیدن به آرزوها به کار ببرد ولی زمانی که روزگار موافق نشد که به آرزوهایش برسد بنابراین از دنیا خارج می‌شود بدون آنکه زاد و توشه آخرت کسب کرده باشد.

وی خاطرنشان کرد: آرزوهای طولانی یکی از مشکلات زندگی انسان است، یعنی انسان به وضعیت موجود قانع نیست، اغلب برای مواردی که به آنها نیاز نیست تمام عمر خود را صرف می‌کند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه کسی که شب و روز برای رسیدن به آرزوهای نامعقول تلاش می‌کند به فکر آخرت خود نیست گفت: آرزوهای طولانی سبب می‌شود فرد آخرت را فراموش کند، تلاش برای زندگی و پیشرفت جامعه لازم است ولی آرزوهای نامعقول که انسان را گرفتار و اسیر می‌کند و نمی‌گذارد به فکر اصلاح خویشتن و فراهم‌سازی زاد و توشه برای آخرت باشد آرزوهای شیطانی است.

وی خاطرنشان کرد:‌ نگهداری اموال شبانه‌روز فکر انسان را ناراحت می‌کند و آرامش را از انسان می‌گیرد و در پایان بسیاری افراد به سرنوشت ناگواری گرفتار می‌شوند و با بیماری‌ها و مشکلات از دنیا می‌روند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تأکید کرد: نباید آرزوها و خیالات واهی دامن ما را بگیرد تا به گناهان آلوده نشویم نتیجه این است که دست خالی از دنیا می‌رویم و حجتی نداریم.

وی با تأکید بر استفاده صحیح از تکنولوژی روز گفت:‌ اختراعات بشر از جمله امکانات در اختیار انسان است ولی می‌توان از آنها در مسیر خوب یا بد استفاده کرد ولی اغلب در مسیر بد بیشتر استفاده می‌شود، نیروی اتم نعمت خوبی است و می‌تواند کارخانه‌ها را آباد کند و همچنین می‌تواند به بمب اتم تبدیل شود شهرها را با خاک یکسان کند و قربانیان زیادی بگیرد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: فضاهای مجازی نیز از طرفی می‌تواند وسیله پیشرفت جامعه بشری شود از طرفی دیگر زشتی‌ها، آلودگی‌ها و انواع گناهان و شایعات بی‌اساس در آن وجود دارد، امروز بیشتر جنبه منفی آن را استفاده می‌کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی عنوان کرد: پخش شایعات یکی از جنبه‌های منفی فضای مجازی است، در ایام انتخابات بازار شایعات زیاد می‌شود و دروغ و تهمت در بین مردم ترویج پیدا می‌کند فرد برای پیشبرد اهداف خود هر کاری می‌کند.

وی ادامه داد: در داخل باید مراقب بود شایعات دروغین پخش نکنند و مردم نیز زبان به زبان نگویند. شایعه‌سازان دروغین و کسانی که نقل می‌کنند گناهکار هستند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به آیه 60 سوره احزاب گفت: شایعه‌پراکنی و شایعات دروغین از نظر اسلام نهی شده است و جامعه را متزلزل می‌کند آیا سزاوار است برای چند روز حکومت به دروغ، تهمت و تخریب بپردازد کسی که عقیده به حساب و کتاب و روز جزا دارد بدون تردید این کار را نمی‌کند.

وی با بیان اینکه باید انتخابات آب و رنگ اسلامی داشته باشد، گفت: نامزدها برنامه‌های خود را بیان کنند، دیگران را تخریب نکنند، پیشرفت خود را در نابودی دیگری ندانند و نظام را برای پیشرفت خود تخریب نکنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه کشور ما مقتدر و توانا است گفت: دشمنان به دلیل توانایی کشور برای آن مشکلات ایجاد می‌کنند ولی باید بر مشکلات غلبه کرد و نباید کاری کرد تا مردم مأیوس و ناامید شوند بنابراین دفاتر و مراکز باید کنترل شوند و به این وسیله آبروی حکومت اسلامی حفظ شود و این انتخابات آبرومند و مطابق موازین اسلامی و دشمن‌شکن انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در مسئله انتخابات هیچ دخالتی نمی‌کنیم و نخواهیم کرد اصل انتخابات را با دعوت تقویت می‌کنیم ولی درباره جناح‌ها اصلا ورودی نداریم.


نوشته شده در   چهارشنبه 6 ارديبهشت 1396  ساعت  12   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مراغه
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید