پنجشنبه 3 بهمن 1398 - 28 جمادى الأولى 1441 - 23 ژانویه 2020
 سایت های مرتبط
آمار سايت
امروز : 39
ديروز : 80
ماه : 335
آیه الله خاتمی :هویت امامان جمعه، پرورش و تولید سرمایه های عظیم انسانی است
آیت الله سید احمد خاتمی روز سه شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ در مراغه افزود: روحانیت در طول تاریخ پاسدار کیان سیاسی دین مبین اسلام بوده و همواره در برابر استعمار و استکبار ایستاده است.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب مهم ترین پاسداران کیان سیاسی اسلام و تشیع در عصر حاضر هستند و به واسطه این امر، امروز شاهد فعالیت بیش از 250 حوزه علمیه با حمایت ولایت در سراسر دنیا هستیم.
وی اضافه کرد: حوزه های علمیه به عنوان مراکز عظیم پرورش فقها، علما و فیلسوفان در عصر حاضر بوده و از این رو خروجی این مراکز علمی و دینی باید بر این مبنا باشد.
عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه پرورش طلاب در حوزه های علمیه کاری فرهنگی است گفت: باید در این مراکز و مدارس دینی، طلبه انقلابی پرورش یابد.
آیت الله خاتمی با اشاره به نقش ائمه جمعه در توسعه حوزه های علمیه به ویژه در سال های اخیر در مراغه افزود: هویت امامان جمعه، پرورش و تولید سرمایه های عظیم انسانی است.
وی ادامه داد: مراغه همواره در طول سالیان متمادی پیشینه درخشانی در پرورش فلاسفه و علمای بزرگ جهان اسلام داشته که از جمله آنان می توان به خواجه نصیر الدین طوسی و سید عبدالفتاح مراغی اشاره کرد.
وی با اشاره به وجود شخصیت های بزرگ علمی و دینی در خطه آذربایجان گفت: این خطه، سرزمین حاصل خیز معنوی برای امت اسلامی است.
وی اضافه کرد: این خطه زرخیز عالمان و فقهای بزرگی چون آیت الله خویی به عنوان مرجع عالیقدر شیعیان، علامه امینی مولف کتاب بزرگ الغدیر، علامه طباطبایی مولف تفسیر عظیم المیزان و علامه محمدتقی جعفری مولف شرح نهج البلاغه را در خود پرورش داده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه نیز در این همایش گفت: امام جمعه بودن و مسئولیت حوزه های علمیه، ابزاری برای خدمت به مردم بوده و ما خود را شاگرد مکتب امام جعفر صادق (ع) و سرباز ولایت و رهبری می دانیم.
آیت الله محمدتقی پورمحمدی با اشاره به توسعه حوزه ها و مدارس علمیه در مراغه در 20 سال اخیر افزود: هم اکنون 600 طلبه در چهار مدرسه علمیه برادران و یک مدرسه علمیه خواهران به تعلیم و تربیت در علوم دینی مشغول هستند.
وی اضافه کرد: توسعه حوزه ها و مدارس علمیه در این شهرستان با وجود برخی کمک های دولتی، بیشتر توسط مردم و کمک های مردمی محقق شده است.
نوشته شده در   چهارشنبه 11 مرداد 1396  ساعت  09   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مراغه
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید